Donovalská 1659/32, Praha 4 - Chodov, Tel.: 222 946 014, 775 553 559, klinika@veterinadonovalska.cz

Ordinační hodiny: PO-PÁ 8-20 hod, SO 9-12 hod, NE 16-19 hod

Co dělat na veterině

Po příchodu do čekárny zaklepejte na dveře ordinace a vyčkejte příchodu našeho personálu. Naše sestřička Vám přijde po chvilce otevřít, ale může nastat situace, kdy zrovna máme plné ruce práce s pacientem, který přišel před Vámi, prosíme tedy o strpení. Posaďte se a neklepejte vícekrát, může to rušit nejen nás, ale hlavně zvířecího pacienta na našem stole.

 

Až Vám naše sestřička otevře, zeptá se Vás na příjmení a jméno, na které u nás máte založenou kartu a co trápí Vašeho zvířecího kamaráda.

 

Jestliže jdete na očkování, mějte připravený očkovací průkaz. V případě jiných zdravotních komplikací Vás pak lékař v ordinaci vyzve k popisu problému. Nezapomeňte se zmínit o maličkostech, jako je chuť k jídlu, pitný režim, frekvence kálení a močení, délka trvání problému a jeho vývoj, zájem Vašeho zvířátka o hru a okolní svět. Vhodné je též přinést s sebou odchycenou moč.

 

Poté, co nám řeknete, s jakým problémem přicházíte, je na řadě klinické vyšetření. Požádáme Vás, abyste svého mazlíčka zvedli na vyšetřovací stůl. Pokud k nám nesete své zvíře v přepravce, položte ji na stůl a následně zvíře vyndejte. Poté dejte přepravku na zem, aby se do ní zvíře neschovalo.

 

Již v průběhu Vašeho popisu někdy veterinář Vaše zvířátko vyšetřuje - někdy třeba „jen“ pozorováním jeho chování v ordinaci, proto jej nemusíte dávat na stůl ihned po příchodu do ordinace. Větší pejsky na stůl samozřejmě dávat nemusíte vůbec, vyšetření provedeme na zemi.

 

V prostředí ordinace se zvíře necítí zcela jistě, buďte mu proto vždy blízkou oporou, přidržujte ho na stole či na zemi, mluvte na něj a hlaďte ho. Fixace zvířete je Vaším úkolem. Zvíře Vás zná nejlépe a kontakt s Vámi je mu nejpříjemnější.

 

Prosíme Vás, abyste nikdy nenechávali Vašeho zvířecího kamaráda na stole bez Vašeho dohledu a drželi ho (pokud Vás výslovně nevyzveme k opaku). Většina pacientů se snaží ze stolu seskočit, dlažba na podlaze je kluzká a mohlo by dojít k tomu, že si Váš mazlíček seskokem vážně ublíží. Veterinární lékař má pouze dvě ruce a není tudíž možné, aby si pacienta zároveň přidržoval a vyšetřoval, či prováděl ošetření jako takové. Pokud je to nezbytné, naše veterinární asistentky Vám rády s fixací pomohou, nicméně jejich úkolem je být k ruce především lékaři.

 

Pokud je Vaše zvíře nedůvěřivé k cizím lidem, nezapomeňte nám to prosím sdělit předem, abychom předešli případným komplikacím!