Donovalská 1659/32, Praha 4 - Chodov, Tel.: 222 946 014, 775 553 559, klinika@veterinadonovalska.cz

Ordinační hodiny: PO-PÁ 8-20 hod, SO 9-12 hod, NE 16-19 hod

AKCE 10% sleva na očkování proti lymské borelióze a test na onemocnění přenášená klíšťaty

31. 1. 2021

Celý leden únor u nás platí akce 10% sleva na očkování proti lymské borelióze.

 

Borelióza je bakteriální onemocnění, kterým se mohou nakazit lidé stejně jako kočky a psi.

 

U zvířat se projevuje obvykle teplotou, bolestí kloubů a svalů, akutním nástupem kulhání, postižením ledvin, srdce a nervového systému. Často ale onemocnění probíhá skrytě zcela bez příznaků a zvíře může zůstat dlouhou dobu infekční.

 

V nabídce máme vakcínu Borrelym 3, která obsahuje všechny 3 patogenní kmeny Borrelia burgdorferi.

Očkují se zvířata od stáří 12 týdnů s přeočkováním za 3 - 4 týdny. Její aplikace je vhodná v období před začátkem aktivity klíšťat. (prosinec-únor)

 

Cena vakcinace je 868 Kč – po slevě 782 Kč.

 

Zároveň lze využít akční ceny i na test Idexx SNAP 4Dx, kterým zjišťujeme přítomnost protilátek proti nemocem přenášených klíšťaty nebo krev sajícím hmyzem. Můžeme tak potvrdit kontakt s klíštětem infikovaným Anaplasmou, Borelií a nebo Ehrlichií zároveň při jednom vyšetření.

 

K vyšetření se používá pouze 3-5 kapek krve a výsledky známe během 8 minut. Výhodou testu Idexx SNAP 4Dx je tedy i rychlost provedení.

 

Navíc test stanovuje přítomnost dalšího původce vážného onemocnění přenášeného komárem a to dirofilarií. Dirofilaria způsobují onemocnění zvané srdeční červivost. Dříve se toto onemocnění vyskytovalo v souvislosti s cestováním se psy do zahraničí, především do jižních destinací, dnes se ale už vyskytuje i v Maďarsku, na Slovensku a v jižních koutech České republiky.

 

Akční cena je 720 Kč

 

Objednat se můžete online nebo telefonicky.